ANALIZA CEN OFERTOWYCH

Im dłużej trwa proces sprzedaży nieruchomości, tym niższa będzie cena, jaką uzyska właściciel przy jej sprzedaży. Nieruchomości o zbyt wysokich cenach ofertowych, nie znajdują zainteresowania, z uwagi na mnogość ofert – dostępnych w Internecie, ogłoszeniach prasowych czy w agencjach nieruchomości.

Większość Klientów Poszukujących ma bardzo dobre rozeznanie w cenach – i będą poszukiwać nieruchomości w rozsądnych granicach cenowych. A jest z czego wybierać – w dniu 16.01.2012 w popularnym portalu z ogłoszeniami znajdowało się ponad 15.500 ofert mieszkań na sprzedaż w Łodzi !!

Co to oznacza dla sprzedających nieruchomość ?

Że jeśli chcą sprzedać nieruchomość szybko – powinni dobrze określić cenę ofertową, jaką zaproponują potencjalnym Poszukującym.
Jeśli cena będzie zbyt wysoka – oznacza to dłuższy proces ekspozycji oferty na rynku – i ryzyko, że za kolejne kilka miesięcy cena możliwa do uzyskania będzie jeszcze niższa, niż w chwili gdy oferta była po raz pierwszy wystawiana, z uwagi na prognozy dalszych spadków cen nieruchomości! Dlatego decydując się dziś na sprzedaż nieruchomości należy zaoferować najbardziej optymalną cenę !

Jak określić optymalną cenę ofertową ?

Dziś na rynku dostępnych jest wiele możliwości porównania ofert wystawionych do sprzedaży, dostępnych poprzez np. portale internetowe. Bazują one na wystawionych ofertach. Można także sprawdzić z jaką cenę chcą uzyskać osoby, próbujące sprzedać nieruchomość w okolicy. Trzeba jednak pamiętać, że na rynku jest wiele nieruchomości, wystawionych na sprzedaż od kilku lat (!), które przez ten czas nie znalazły nabywcy. Dlatego poleganie wyłącznie na ofertach, to być może powielanie błędnej ceny ofertowej przyjętej przez np. Państwa sąsiadów.

Czy jest wobec tego jakieś rozwiązanie ?

Wychodząc naprzeciw tej sytuacji RE/MAX Peak Nieruchomości proponuje swoim Klientom przygotowanie analizy cen nieruchomości pod kątem optymalnej ceny ofertowej.

Analiza obejmuje nieruchomości najbardziej zbliżone pod względem metrażu, ilości pokoi, lokalizacji, standardu wykończenia do nieruchomości, która ma być przeznaczona na sprzedaż, jak również wnioski i rekomendacje.

Skontaktuj się z Agentem RE/MAX PEAK !!!

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.